Почему Болат Жамишев сам себя игнорирует
Почему Болат Жамишев сам себя игнорирует
Читать
Украинских диверсантов задержали в Севастополе
Украинских диверсантов задержали в Севастополе
Читать
В России поисковик Google оштрафовали на полмиллиона рублей за "незаконные" сайты
В России поисковик Google оштрафовали на полмиллиона рублей за "незаконные" сайты
Читать
Image Alternative text

Зупинимо тих, хто хоче зупинити децентралізацію


Фото: EPA/UPG


Як стало відомо, народний депутат України Артем Вітко 2 листопада подав позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою скасувати призначені на 23 грудня 2018 року перші вибори у 34 об’єднаних територіальних громадах.


У свою чергу аж надто швидко Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення про зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання територіальних рад.


У позові йдеться про 34 ОТГ з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.


У позові немає виборів в ОТГ на Львівщині, проте сама така спроба, на моє переконання, може поставити під загрозу зриву взагалі всю реформу децентралізації в країні, яка, без сумніву, є візитівкою Уряду.


Читайте: Меркель высоко оценила реформу децентрализации в Украине


Варто зазначити, що обґрунтованість судового рішення викликає значні сумніви. Бо в історії України, юридичній практиці, ще не було прецеденту, щоби судовим рішенням про забезпечення позову зупинялося добровільне об’єднання громад. Про це більше – тут.


Так, в цій ситуації хтось має взяти на себе відповідальність покарати тих, хто має намір зупинити децентралізацію в країні. І цей хтось – Уряд, який має невідкладно відреагувати. Що і як робити – виклав у своєму листі, адресованому Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та членам ЦВК. Текст листа – нижче.


Закликаю колег – голів обласних рад доєднатися до цієї ініціативи!


Упевнений, ці «палки в колеса» зламаються об потужність реформи децентралізації і бажання громад ОТГ розвиватися.
Джерело статті: “https://lb.ua/blog/oleksandr_ganushchyn/411924_zupinimo_tih_hto_hoche_zupiniti.html”