Почему Болат Жамишев сам себя игнорирует
Почему Болат Жамишев сам себя игнорирует
Читать
Украинских диверсантов задержали в Севастополе
Украинских диверсантов задержали в Севастополе
Читать
В России поисковик Google оштрафовали на полмиллиона рублей за "незаконные" сайты
В России поисковик Google оштрафовали на полмиллиона рублей за "незаконные" сайты
Читать
Image Alternative text

Чому люди курять?..


Велика організована боротьба з курінням в багатьох країнах призвела до зменшення курців. Але незалежно від цього велика кількість курців серед молоді та серед жінок продовжує збільшуватись. Разом з цим підвищується ризик виникнення хвороби не тільки у самих курців, але й в майбутнього покоління. Куріння наносить велику шкоду всім, але особливо молодому поколінню, організм яких знаходиться в процесі статевого дозрівання, тому куріння може негативно вплинути на їх потомство. Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства.
Дослідження ВООЗ та МОЗ України показує: якщо молодь віком 12-17 років віку курить, то ймовірність вживання ними героїну у 12 разів, а кокаїну у 51 раз вища, ніж тих, хто не курить. Молодь, яка ніколи не палила, майже ніколи не вживає героїн або кокаїн. Це насправді приголомшливі факти! Можливо для того щоб зрозуміти наскільки тяжкими і згубними є цигарки та куріння, потрібно зацікавитися їхнім складом, тому що люди які курять не цікавляться такими подробицями, а варто було б...
Нікотин є одним із самих сильних з відомих нам отрут, які впливають на нервову систему. Канцерогенні речовини: ароматичні вуглеводні, бензопірен, феноли, нітрозамін, гідразин, вінілхлорид, толуідин, неорганічні сполуки миш’яку та кадмію, радіоактивний полоній, олово та вісмут-210; подразнюючі речовини: ненасичений альдегід – пропеналь, оксид вуглецю; Отрйні гази: оксид вуглецю, сірководень, ціаністий водень та ін.; Отруйні алкалоїди: всього 12 (нікотин, норнікотин, нікотирин, нікотеїн, нікотимін та ін.). Вміст нікотину в диму головної струї сигарети від 0,4 до 4 мг – лише 20 % відсотків від спільної кількості нікотину в сигареті. В недокурку залишається біля 5 %, а інші потрапляють в повітря в приміщенні, де курять.
Фізична та психологічна залежність від нікотину розвивається набагото швидше, ніж від алкоголю.
Доктор Харві Чековей з Вашингтонського університету зі здивуванням з’ясував, що ризик виникнення хвороби Паркінсона на 70 % менше, ніж у некурящих. Нікотин досить корисний і при всіляких алергійних захворюваннях. У їхньому середовищі набагото рідше зустрічається герпес. Все це, втім, не означає, що можна спокійно продовжувати курити. «Згадані сприятливі чинники не можуть виправдати тютюнокуріння, оскільки потенційна шкода значно перевищує користь», — пише доктор Барон.