В Минсоцполитики рассказали о системе накопительных пенсий
В Минсоцполитики рассказали о системе накопительных пенсий
Читать
АЭС отключили в угоду Ахметову. Олигарх коптит небо и набивает карманы
АЭС отключили в угоду Ахметову. Олигарх коптит небо и набивает карманы
Читать
Выпускники СПбГУ призвали ректора признать проблему харассмента в вузе и принять меры
Выпускники СПбГУ призвали ректора признать проблему харассмента в вузе и принять меры
Читать
Image Alternative text

Український фонд стартапів почав приймання заявок – Мінфін

Маркарова розповіла про цілі Українського фонду стартапів

Український фонд стартапів 2 грудня почав приймання заявок на одержання грантів. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.

Міністерка Оксана Маркарова заявила, що мета фонду – розпочати системну підтримку тих перспективних українських проєктів, які ще недостатньо великі, щоб ними зацікавилися інвестори.

Маркарова розповіла, що фонд має бути максимально віддаленим від політики. До складу наглядової ради, за її словами, входить тільки двоє представників уряду, а експертна рада, яка оцінюватиме проєкти під час пітчингу, – тільки представники бізнесу та експерти.

У подальшому до роботи фонду планують залучати закордонних партнерів. За словами міністерки, зацікавлені компанії вже є.

Проведення першого Pitch event – презентація концепції перед конкурсною комісією – планують до кінця 2019 року.

"Фонд планує надавати безповоротну фінансову допомогу стартапам на початкових стадіях розвитку. Проєкти на стадіях pre-seed можуть отримати грант на суму $25 тис., стартапи на стадіях seed – грант на суму $50 тис. Таким чином, один стартап може сумарно отримати $75 тис. Проєкт, який отримає грант, повинен буде подавати звітність про використання коштів", – ідеться в повідомленні.

Як повідомила пресслужба Кабміну, прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів, що обсяг фінансування програми українських стартапів становить 440 млн₴

"Уже до кінця цього року бізнес-проєктам, які пройдуть відбір, ми видамо перші 40 млн₴ Наступного – по 60 млн у квартал, тобто 240 млн загалом на 2020 рік", – сказав він.

Гончарук додав, що до основних напрямів, які фінансуватиме фонд, входять штучний інтелект, доповнена реальність, Big Data, блокчейн, кібербезпека, медицина й охорона здоров’я, подорожі, фінансові технології, освітні технології, робототехніка, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга, електронна комерція та інтернет речей.

Кабінет Міністрів України створив Фонд розвитку інновацій у листопаді 2018 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-ukrajinskij-fond-startapiv-pochav-prijom-zajavok-minfin-1471602.html”